Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής: ΑΡΑΤΟΣ 1983 ΑΟ ΚΙΑΤΟΥ - ΜΕΘΑΝΑ ΑΠΟ 70-74, ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΑΟ 62-75, ΚΑΟΚ-ΠΑΛΑΙΜΩΝ ΚΟΡΩΝΙΣ - ΟΙΑΞ ΑΟ 72-68, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ - ΑΠΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 73-86, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟ - ΑΡΙΣΤΕΑΣ Γ.Σ.Φ.Α. 20-0, ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΣ ΒΕΛΟΥ 67-50

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 2010

Πανιώνιος Κορίνθου - Διαγόρας Βέλου 87 - 54

Ο Πανιώνιος Κορίνθου νίκησε εύκολα την ομάδα του Διαγόρα Βέλου στο κλειστό της Κορίνθου. Όπως μαρτυρά και το τελικό σκορ η ομάδα μας ήταν ανώτερη σε όλο τον αγώνα εκτός από το 1ο δεκάλεπτο. Σε αυτό το διάστημα ήμασταν νωθροί με κακές επιλογές στην επίθεση και χαλαρή άμυνα. Από το 2ο δεκάλεπτο και μετά πιέσαμε πιο πολύ την μπάλα και σε συνδυασμό με την απειρία ορισμένων νεαρών παιχτών του Διαγόρα κλέψαμε πολλές μπάλες και τρέξαμε στον αιφνιδιασμό, πετυχαίνοντας εύκολους πόντους. Ο προπονητής κ.Λαζάρου έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίχτες.
Διακριθέντες από τους νικητές ήταν οι Μελάς και Κατσιέρης με 19 και 13 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 23-17,  43-25,  60-37,  87-54

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Λαζάρου) Χαραλαμπίδης 3(1) , Φερεντίνος 10(2), Παπαγεωργίου 3, Κεφαλάς 7(1),  Κατσιέρης 13(2), Παγίδας 2, Αριφάκος 13, Χαϊδεμένος 11, Μελάς 19(2), Σιώκος 6.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Βοηδήλας)Δεληγιάνης 7(1), Κωνσταντίνου, Μαυραγάνης 2, Καπώνης 1, Μουτάφης, Σαρμάς 4, Κολιόπουλος 7(1), Ραυτόπουλος 3(1), Βαρβιτσιώτης 5, Χριστοδούλου 11(1), Μακρής 7, Τάρναρης 7.