Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής: ΑΡΑΤΟΣ 1983 ΑΟ ΚΙΑΤΟΥ - ΜΕΘΑΝΑ ΑΠΟ 70-74, ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΑΟ 62-75, ΚΑΟΚ-ΠΑΛΑΙΜΩΝ ΚΟΡΩΝΙΣ - ΟΙΑΞ ΑΟ 72-68, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ - ΑΠΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 73-86, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟ - ΑΡΙΣΤΕΑΣ Γ.Σ.Φ.Α. 20-0, ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΣ ΒΕΛΟΥ 67-50

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2010

Αριστέας Γ.Σ.Φ.Α - Πανιώνιος Κορίνθου 62 - 84

Νικηφόρα πέρασε και από το Άργος η αντρική ομάδα μπάσκετ του Πανιωνίου Κορίνθου νικώντας σχετικά εύκολα την τοπική ομάδα του Αριστέα. Απέναντι στον ουραγό της βαθμολογίας η ομάδα μας μπήκε νωθρά και ακολουθούσε στο σκορ κλείνοντας το 10λεπτο με 16-11. Με την έναρξη του 2ου δεκαλέπτου η άμυνα μας λειτούργησε καλύτερα, ελέγξαμε τον ρυθμό του αγώνα και κλείσαμε το ημίχρονο με +2. Εξίσου δυνατά μπήκε η ομάδα μας και στο 2ο ημίχρονο, ήλενξε τα ριμπάουντ και με ένα ξέσπασμα στην 4η περίοδο πήραμε την διαφορά και το αναμενόμενο ροζ φύλλο αγώνα.
Σε πολύ καλή μέρα βρέθηκαν οι Φερεντίνος και Παπαγεωργίου με 24 και 22 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα:  16-11,  30-32,  51-60,  62-84

ΑΡΙΣΤΕΑΣ (Γαλάνης): Μπακόπουλος 16(2), Βασιλάκος 16(3), Σμυρνιωτάκης 5, Τριβλής 4, Κομματάς 4, Σταυράτης 17.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Λαζάρου):  Χαραλαμπίδης 2, Φερεντίνος 24(3), Κεφαλάς 2, Παπαγεωργίου 22,  Κατσίερης 13(3), Παγίδας 2, Αριφάκος 7, Χαϊδεμένος 6, Μελάς 2, Σιώκος 4.