Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής: ΑΡΑΤΟΣ 1983 ΑΟ ΚΙΑΤΟΥ - ΜΕΘΑΝΑ ΑΠΟ 70-74, ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΑΟ 62-75, ΚΑΟΚ-ΠΑΛΑΙΜΩΝ ΚΟΡΩΝΙΣ - ΟΙΑΞ ΑΟ 72-68, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ - ΑΠΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 73-86, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟ - ΑΡΙΣΤΕΑΣ Γ.Σ.Φ.Α. 20-0, ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΣ ΒΕΛΟΥ 67-50

Δευτέρα 17 Ιανουαρίου 2011

Ποσειδών ΑΟ - Πανιώνιος Κορίνθου 76 - 63

Δεν τα κατάφερε τελικά η ομάδα του Πανιωνίου Κορίνθου μέσα στην έδρα του πρωτοπόρου του πρωταθλήματος, Ποσειδώνα και γνώρισε την ήττα με 76-63. Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα, είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και έκλεισε το 1ο δεκάλεπτο προηγούμενη με 6 πόντους (15-21). Στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα του Λουτρακίου ισορρόπησε το παιχνίδι βρήκε επιλογές στην επίθεση και ψαλίδισε την διαφορά στους 3 πόντους.
Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας βραχυκύκλωσε στην επίθεση, έδωσε πολλά σουτ στους αντιπάλους και σε συνδυασμό με την εκπληκτική μέρα που βρέθηκε η περιφέρεια του Ποσειδώνα έγειρε την πλάστιγγα υπέρ τους. Με την ήττα μας αυτή απομακρυνθήκαμε από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα αλλά παραμένουμε ψηλά.

Δεκάλεπτα:  15-21,  33-36,  57-50,  76-63

ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Μανωλιτσάκης): Καραγιάννης 2, Ντερτιλής, Κοντόπουλος 30(8), Κατσαμάκης 22(4),  Δημητριάδης, Ιατρού, Μπάρτζης, Ουλής 2, Αντωνόπουλος 1, Χριστοφιλόπουλος 4, Στρέπκος, Πανούσης 15,  Γλυκοφρύδης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Λαζάρου):  Χαραλαμπίδης, Φερεντίνος 13(2), Παπαγεωργίου 2,  Κατσίερης 16(1), Παγίδας 3, Αριφάκος 4, Χαϊδεμένος 9, Μελάς 12(1), Σιώκος 4.