Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής: ΑΡΑΤΟΣ 1983 ΑΟ ΚΙΑΤΟΥ - ΜΕΘΑΝΑ ΑΠΟ 70-74, ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΑΟ 62-75, ΚΑΟΚ-ΠΑΛΑΙΜΩΝ ΚΟΡΩΝΙΣ - ΟΙΑΞ ΑΟ 72-68, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ - ΑΠΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 73-86, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟ - ΑΡΙΣΤΕΑΣ Γ.Σ.Φ.Α. 20-0, ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΣ ΒΕΛΟΥ 67-50

Πέμπτη 7 Απριλίου 2011

Πανιώνιος Κορίνθου - Ποσειδών ΑΟ 72 - 74

Αυτοκτόνησε ο Πανιώνιος Κορίνθου στο εξ αναβολής παιχνίδι με τον πρωτοπόρο και πρωταθλητή Ποσειδώνα. Στο ντέρμπι κορυφής που έγινε στο κλειστό Λουτρακίου, η ομάδα μας παρατάχθηκε με πολλές απουσίες έχοντας στο ρόστερ της 6 παίχτες! Μετά από ένα αμφίρροπο 1ο δεκάλεπτο και με το σκορ στο 19-19 ο Πανιώνιος ξέφυγε και ήλεγχε το παιχνίδι. Έχοντας ξανά στην αποστολή τον τιμωρημένο τις προηγούμενες αγωνιστικές, Χαϊδεμένο, η ομάδα έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 41-33. Στο ίδιο μοτίβο και το δεύτερο ημίχρονο με την ομάδα μας να φτάνει την διαφορά στο +10 με κάρφωμα του Χαϊδεμένου 3 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Τα τραγικά ποσοστά των παιχτών μας στις βολές στα εναπομείναντα λεπτά (2/10) και το τρίποντο σε νεκρό χρόνο από τον Κατσαμάκη στέρησαν από τον Πανιώνιο μια νίκη γοήτρου.

Δεκάλεπτα: 19-19, 41-33,  50-48,  72-74

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Λαζάρου) Χαραλαμπίδης 7(1), Φερεντίνος 12(1), Παπαγεωργίου 13(2), Παγίδας 2, Χαϊδεμένος 19, Μελάς 19(1).

ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Μανωλιτσάκης): Καραγιάννης 3, Ντερτιλής, Κοντόπουλος 11(3), Κατσαμάκης 24(6), Δημητριάδης 6(1), Ιατρού, Ουλής, Γιαβρής, Χριστοφιλόπουλος 1, Στρέπκος 2, Πανούσης 23(1), Γλυκοφρύδης 4.