Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής: ΑΡΑΤΟΣ 1983 ΑΟ ΚΙΑΤΟΥ - ΜΕΘΑΝΑ ΑΠΟ 70-74, ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΑΟ 62-75, ΚΑΟΚ-ΠΑΛΑΙΜΩΝ ΚΟΡΩΝΙΣ - ΟΙΑΞ ΑΟ 72-68, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ - ΑΠΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 73-86, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟ - ΑΡΙΣΤΕΑΣ Γ.Σ.Φ.Α. 20-0, ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΣ ΒΕΛΟΥ 67-50

Δευτέρα 21 Μαρτίου 2011

Πανιώνιος Κορίνθου - ΑΟ Κρανιδίου 64 - 60

Μια ακόμα νίκη πήρε ο Πανιώνιος κόντρα στην ομάδα του Κρανιδίου στο κλειστό της Κορίνθου και  παρέμεινε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο και καμία ομάδα δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ. Οι δυνατές άμυνες αλλά και οι αστοχία των παιχτών και των δυο ομάδων κράτησε το σκορ σε χαμηλά επίπεδα. Το 1ο ημίχρονο ήταν απόλυτα ισορροπημένο με την ομάδα μας να προηγείται με 1 πόντο (28-27). Με την έναρξη του 3ου δεκαλέπτου ο Πανιώνιος μπήκε δυνατά, έτρεξε ένα μικρό σερί και έκλεισε το δεκάλεπτο προηγούμενος με +8 (47-39). Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας χαλάρωσε και έδωσε την δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να πλησιάσουν στο σκορ και να διεκδικήσουν την νίκη. Η ψυχραιμία μας όμως από την γραμμή των ελευθέρων βολών αποδείχτηκε καθοριστική και συνοδεύτηκε με ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνος.
Κορυφαίοι για τους νικητές οι Μελάς, Κατσιέρης και Φερεντίνος.

Δεκάλεπτα: 10-09, 28-27,  47-39,  64-60

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Λαζάρου) Χαραλαμπίδης, Φερεντίνος 13(4), Παπαγεωργίου 7, Κεφαλάς,  Κατσιέρης 15(2), Παγίδας 2, Αριφάκος 2, Μελάς 25(2).

ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ (Φλωράκης): Καλαϊτζάκης, Θεοδώρου 2, Αγρίμης, Γιαννακόπουλος 21, Καπόγιαννης 8(1), Μίζης 2, Προσίλης Κ. 16(3), Προσίλης Ι. 2, Κοντός, Σαράντος 1, Λιώσης, Πουλής 8.