Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής: ΑΡΑΤΟΣ 1983 ΑΟ ΚΙΑΤΟΥ - ΜΕΘΑΝΑ ΑΠΟ 70-74, ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΑΟ 62-75, ΚΑΟΚ-ΠΑΛΑΙΜΩΝ ΚΟΡΩΝΙΣ - ΟΙΑΞ ΑΟ 72-68, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ ΛΕΧΑΙΟΥ - ΑΠΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 73-86, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟ - ΑΡΙΣΤΕΑΣ Γ.Σ.Φ.Α. 20-0, ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΣ ΒΕΛΟΥ 67-50

Δευτέρα 14 Φεβρουαρίου 2011

Πανιώνιος Κορίνθου - Μέθανα ΑΠΟ 47 - 63

Την ήττα γνώρισε ο Πανιώνιος Κορίνθου στην έδρα του από τα Μέθανα. Έτσι δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί του!! Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με πρωταγωνιστή τον Κατσιέρη προηγήθηκε με 14-8 στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο έκανε εμφανιστήκαμε χαλαροί και δώσαμε την δυνατότητα στους τυπικά φιλοξενούμενους να πλησιάσουν στον πόντο και να μετατρέψουν το παιχνίδι σε ντέρμπι με το σκορ 28-27. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας δεν εμφανίστηκε καθόλου στο παρκέ!! Κακή αμυντική λειτουργία, χαμένα ριμπάουντ ενώ έδωσε και ελεύθερα σουτ στους αντιπάλους. Και σαν να μην έφτανε αυτό στην επίθεση είχαμε πολύ κακές επιλογές, γρήγορες επιθέσεις και πολλά άστοχα σουτ από τα 6,75.
Η ήττα που ήταν άμεση συνέπεια των παραπάνω έφερε την ομάδα μας στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Δεκάλεπτα: 14-8,  28-27,  42-47,  47-63

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Λαζάρου) Φερεντίνος 2, Παπαγεωργίου 6, Χαϊδεμένος 11, Κεφαλάς 3(1),  Κατσιέρης 18(4), Χαραλαμπίδης 3, Αριφάκος, Μελάς 4.

ΜΕΘΑΝΑ (Μουράτογλου): Χαριτόπουλος Δ., Κουζινόγλου, Μενδρινός 14, Μουργκής, Σταύρου, Κοτσόβολης 12(1), Καριώτης 2, Τουμπανιάρης Λ., Τουμπανιάρης Τ. 7(1), Χαριτόπουλος Σ. 6, Κυριάκος 5(1), Γκιώνης 17(3).